Happy Home
Пошук по сайту

Авторизація

користувач
пароль

Адреса

Happy Home Property Investments, S. L.

C.I.F.: B92957513

Ctra.de Cadiz, Km 198 Edif. Mansion
Alhamar Ofic.122.
29649 Calahonda, Mijas Costa, Spain

Tel. +34 952931854

mov. +34 634298592

        +34 664333520

        +34 634298513

www.happy-home.com.ua

Особливості нерухомості

ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ

Коли Ви купуєте нерухомість у Греції, окрім самого об'єкту нерухомості, Ви отримуєте також море, сонце, повітря і всю атмосферу грецького благополуччя. Окрім красоти, купівля нерухомості в Греції - це також вигідне інвестування капіталу. Щорічний ріст цін в країні складає не менше 10%. Вартість рекреаційного житла зростає щонайменше на 4-5% в рік незалежно від коливань внутрішнього ринку. В цьому сегменті кон'юнктуру ринку в основному визначають іноземці.

Особливо вигідно придбавати нерухомість на узбережжі, де вона завжди має великий попит для здачі в оренду. Вартість землі напряму залежить від її відстані до моря. Віллу в Греції можна купити готову, але вигідніше замовити будівництво, оскільки це буде економніше.

Греція - це новий ринок приморської нерухомості, що швидко зростає та розвивається. Перспектива значного зростання цін на нерухомість в майбутньому тут значно вища, а ніж в інших країнах, де цей ринок розвивається давно і стабільно.

ІНВЕСТИЦІЇ В БУДІВНИЦТВО

Як ми вже говорили, білтш вигіднішим є замовляти будівництво, і цьому поясненню є кілька причин. По-перше, Ви маєте перевагу вибрати земельну ділянку та вид з неї, який Вам подобається. По-друге, для досягнення максимально найкращих результатів буде зроблено досконале проектування, яке врахує всі Ваші побажання щодо функціональності, розміру, зовнішнього вигляду Вашого майбутнього будинку, а також оздоблення і устаткування.

На Ваш вибір будуть запропоновані кілька проектів будівництва. Проектування здійснюється у відповідності до положень та умов будівництва, що дозволене на території конкретного району, а також згідно з існуючими циркулярами (правилами). Передумовою для початку будівництва є отримання дозволу для нього.

Будівництво будинку «під ключ» Вам краще доручити будівельній компанії. Для цього Вам необхідно укласти договір підряду з будівельною компанією і обговорити графік виплати. На весь період будівництва надається розстрочка: 1-й внесок - 20-30%, потім Ви погашаєте свій борг поступово згідно з обумовленим графіком. Ціна будівництва з повним оздобленням в середньому становить 1500 євро/1 кв.м. В цю ціну включена вартість отримання дозволу на будівництво, всі обов'язкові та страхові платежі, передбачені законодавством, і самі будівельні роботи.

Будівництво самого будинку займає 6-12 місяців в залежності від складності робіт. Інвестиційний прибуток від продажу готового нового будинку може складати 50-80%.

ПРОЦЕДУРА КУПІВЛІ

Процедура купівлі нерухомості в Греції не складна. Але існують деякі обмеження, наприклад, щоб придбати будинок, земельну ділянку або квартиру не громадянину Греції в прикордонних зонах країни, включаючи деякі райони північної Греції, острови Родос і Кріт. Перед придбанням нерухомості в таких районах необхідно обов'язково отримати на це спеціальний дозвіл.

Власність оформлюється як на фізичну, так і юридичну особу, це може бути або грецька або іноземна компанія. Перед здійсненням нотаріальних дій, покупець повинен отримати податковий реєстраційний номер в місцевому податковому органі. Для придбання нерухомості (земельної ділянки, вілли, квартири) приватною особою необхідно подати наступні документи:

 • паспорт з діючою візою
 • ідентифікаційний номер, отриманий у Греції.

Нотаріус, який є незалежною посадовою особою, курує процесом придбання нерухомості. Після того, як об'єкт нерухомості обрано, укладається попередній договір, і на момент його підписання здійснюється передоплата у розмірі як мінімум 10%. (Цей внесок не підлягає поверненню у тих випадках, коли продавець розриває договір, або припиняє процес продажу, а також, якщо право на нерухомість не буде встановлено у термін, що визначений попереднім договором). Після того, як покупець буде мати в наявності кошти, а продавець виконає свої зобов'язання згідно з попереднім договором, підписується основний договір між сторонами.

Основний договір підписується у нотаріуса. Окрім цього, відповідно до законодавства Греції, агент по нерухомості, що задіяні в процесі, повинні бути присутніми при підписанні основного договору. Крім цього, законодавство Греції передбачає обов'язкову присутність юриста під час укладення договору купівлі-продажу, якщо його вартість перевищує 29 347 євро для регіону Афін/Піраєус та 11 739 євро для інших регіонів Греції. Юрист також перевіряє документи. Нотаріальні витрати залежать від вартості придбаваної нерухомості і несе їх покупець.

Договір купівлі-продажу реєструється у відповідному відділені Реєстру нерухомості (Земельний кадастр), і після цього покупець офіційно вступає в повне право володіння нерухомістю. Покупцю видається нотаріально завірений договір, що підтверджує право власності на нерухомість.

КРЕДИТ

Для отримання кредиту іноземцем в Греції існують строгі правила: іноземець повинен або постійно жити і працювати в Греції та сплачувати там податки, тобто мати дозвіл на проживання, або отримати громадянство Греції, або мати поручителя - громадянина Греції. Для отримання кредиту, необхідно надати такі документи в банк:

 • дозвіл на проживання або підтвердження громадянства Греції
 • копію паспорта
 • довідку про доходи за останні три роки англійською або грецькою мовою.

Банк розглядає Вашу заявку 3-4 дні. Протягом місяця можна отримати кредит.

Кредити видаються строком до 30 років, під 6-7% річних. Кредит видається на суму до 50-60% оціночної вартості придбаваної нерухомості. Будівельні компанії Греції практикують видачу кредитів для іноземних клієнтів через свої власні фінансові структури.

ПОДАТКИ

У Греції податки, пов'язані з передачею нерухомості у власність іншим особам, сплачуються покупцем.
Витрати під час оформлення договору купівлі-продажу:

 • Гонорар адвоката - 1% від кадастрової вартості нерухомості, у випадку, якщо вартість не перевищує 44 020 євро. Якщо сума більша - додатково сплачується 0,5% від суми, що перевищує 44 020 євро.
 • Нотаріальні витрати - приблизно 1% від кадастрової вартості нерухомості. Додатково сплачується нотаріальний збір за підготовку договору - 500 євро.
 • Податок на перехід права власності - приблизно 9-11% від кадастрової вартості. У випадку, якщо комерційна вартість майна перевищує кадастрову, сплата податку буде здійснюватись від комерційної вартості.
 • Муніципальні податки - 3% від суми податку на перехід права власності.
 • Реєстрація в іпотечному реєстрі - 0,5% від кадастрової вартості.

Щорічні податки:

 • Місцеві муніципальні податки - від 0,025% до 0,035% від кадастрової вартості нерухомості і включаються в рахунок за електроенергію.
 • Щорічний податок на майно сплачується тільки тоді, якщо кадастрова вартість майна перевищує 243 600 євро, розмір податку складає від 0,354% до 0,944% від кадастрової вартості. Для сімейних пар сума, що не обкладається податком піднімається в 2 рази - до 487 200 євро. Крім цього, границя вартості піднімається на величину 61 650 євро на кожну з перших двох дітей і ще на 73 400 євро на кожного з наступних.
 • Податок на приріст капітальної вартості. З 2006 року куплена або подарована нерухомість є об'єктом такого оподаткування. Податок сплачується до передачі прав власності і обраховується на основі різниці між вартістю купівлі власності, та її реальною ринковою вартістю. Ставка податку на приріст капіталу навпаки пропорційна часу перебування у власника права власності на об'єкт, що передається в іншу власність. Таким чином, чим менше об'єкт перебував у володінні, тим вища ставка податку:
- 20% - менше 5 років
- 10% - від 5 до 15 років
- 5% - від 15 до 25 років
- 0% - понад 25 років

КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Наводимо приблизні розрахунки щодо витрат на комунальні послуги (для будинку площею 160-200 кв.м.):

 • Водопостачання - 26 євро/рік
 • Використання води, залежить від використаної кількості - приблизно 400 євро/рік. Рахунок надсилають один раз на три місяці.
 • Електроенергія - приблизно 80 євро/місяць. Рахунок надсилають один раз на два місяці.
 • Каналізація - 6 євро/місяць
 • Опалення дизельним паливом - 0,75 євро/літр
 • Абонплата за телефон - 15 євро/місяць
 • Телебачення - 50 євро/рік
© 2007-2024 Happy Home. Development by Freesia 2007.